Солоницька Ірина Валеріївна, кандидат технічних наук, доцент.

http://thkmip.onaft.edu.ua/solonitska-irina-valeriyivna-kandidat-tehnichnih-nauk-dotsent/Закінчила Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова в 1994 р. та здобула кваліфікацію інженер-технолог за спеціальністю «Технологія хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів». Працює в Одеській національній академії харчових технологій з 1995, на кафедрі з 1999 року. Починала роботу на посаді старшого лаборанту, з вересня 1999 року – на посаді асистента кафедри з жовтня 2005 – доцента кафедри технології хліба, кондитерських,макаронних виробів та харчоконцентратів. У 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Розробка технологій хлібобулочних виробів підвищеної харчової цінності з використанням листових овочів та зеленої маси амаранту» та було присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук. Загальний стаж роботи у ВНЗі – 22 роки, педагогічний стаж – 18 років. З 2008 року – відповідальна за науково-дослідну роботу студентів  ОНАХТ, приймала  участь у раді академії по науковій роботі студентів, профорієнтаційній роботі, виконувала  роботу тьютера. Постійно займалась до 2015 року підготовкой магістрів і бакаліврів, які одержували Дипломи за перемогу у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук з напряму «Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції» та олімпіадах з «Харчових технологій».

На кафедрі викладає такі дисципліни: «Управління якістю продукції галузі» у магістрів, «Технології харчових виробництв: Технологія хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів», «Технологічний та хімічний контроль сировини, напівфабрикатів та готової продукції», консультує студентів по виконанню курсового та дипломного проектів по хлібопекарському виробництву.

Під керівництвом доцента Солоницької І.В. на кафедрі ТХКМВіХ виконуються науково-дослідні роботи за темою
«Розробка технологій виробництва хлібобулочних виробів за технологіями «відкладеного випікання». Має ряд впроваджень та виробничих випробувань на хлібопекарських підприємствах Одеського регіону.

З травня 2015 по цей час працює директором навчально-наукового технологічного інститута харчової промисловості ім. М.В.Ломоносова,  Одеської національної академії харчових технологій. Результати наукових досліджень і розробок, у складі делегації ОНАХТ, представляла на міжнародних, симпозіумах і конференціях, з метою підвищення престижу академії, української науки на світовому рівні і підтвердження відповідності рівня ОНАХТ світовим тенденціям в наукових дослідженнях.

Ведеться активна робота щодо розвитку взаємин ОНАХТ з університетами не тільки України, а й з країнами-учасницями  міжнародних, інтернаціональних конгресів, симпозіумів.

14708367_501554643348141_7046113381424404675_nЗа час роботи постійно підвищує свою кваліфікацію – у 2015 на ПАТ «Одеський коровай» з темою: «Вивчення
технології виробництва хлібобулочних виробів тривалого терміну реалізації», у 2016 в Академії педагогічних наук України, Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти з темою «Досвід реформування вищої освіти у республіці Польща».

Є автором більше 100 наукових праць (h-індекс 4 за Scholar. Google), одержала більше 10 патентів. Основні результати роботи апробовані на міжнародних, національних, вузівських наукових, науково-практичних і методичних конференціях в м. Київ, м. Одеса, м. Харків, м. Могильов (Республіка Білорусь), м. Пловдів (Болгарія), м. Новий Сад (Сербія) та ін. Виступала з доповідями на Міжнародних науково-практичних конференціях. Була офіційним опонентом багатьох дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Є Головою журі Міжнародного студентського конкурсу студентських наукових робіт Black Sea Science та Головою журі 1 туру Всеукраїнської студентської олімпіади з напрямку підготовки «Харчові технології та інженерія» ОКР «Бакалавр». Приймає участь у складі галузевої конкурсної комісії 2 туру Всеукраїнського конкурсу студентських робіт з природних, технічних та гуманітарних наук, член журі.

За багаторічну плідну працю, високу професійну майстерність, значний особистий внесок у розвиток науки і  впровадження наукових досягнень у виробництво була нагороджена  грамотами  начальника управління освіти і наукової діяльності облдержадміністрації м. Одеси та Почесною  грамотою міського голови. До 115-річчя академії нагороджена Подякою міністра освіти і науки України,  також  була нагороджена  грамотами  ректора ОНАХТ та проректорів академії.

Хобі: туризм, спорт, раціональне харчування

e-mail: irynasolonytska@gmail.com